Новини
 • 18
  Березня
  2021

  Світло – це слово, якого достатньо для характеристики «Оранжереї»

  Святослав Вакарчук зробив це втретє у житті. 2008 року було «Вночі», 2011-го — «Брюссель». 6 березня 2021-го народилася «Оранжерея» — третій сольний альбом лідера «Океана Ельзи». Дванадцять пісень, захованих під мінімалістичною обкладинкою, на якій з образів лише силует Вакарчука у кепці та помаранчева крапка у верхньому правому кутку – чи то сонце у зениті, чи то апельсин на невидимому дереві, чи то світло невідомого походження.

  Світло – це слово, якого достатньо для характеристики «Оранжереї». Теплі, зігріваючі хвилі розходяться від кожної з нових пісень. Будь-яка драма всередині них не є виснажливою або тривожною, бо за нею проглядає тінь великої гармонії. Наче у героїв цих пісень є оберіг, який надає їм силу та заспокоює.

  Ми зустрілися зі Святославом перед початком українського туру «Оранжерея», який мав стартувати цього тижня. Але вже наступного дня після нашої бесіди концерти було перенесено на травень через посилення карантину у багатьох містах, куди збирався Вакарчук. Пандемія продовжує робити свою справу і заганяти музичний процес в Україні у маргінальну зону. Святослав називає карантинний період «моральною зимою». Власне назва «Оранжерея» в нього з’явилася саме як протиставлення цьому холоду. Як місце, куди можна прийти зігрітися і поспілкуватися з чимось живим.

  ВЕСЬ ТЕКСТ тут https://karabas.live/vakarchuk-interview/

  IMGP5561.jpg

  IMGP5704.jpg


  фото: annamixallna