Новини
 • 02
  Червня
  2013

  Прес-конференція у Львові (1.06.2013)

  «Всього в альбомі дванадцять пісень, і всі вони різні. В кожній з них свої гени, хромосоми. Це не одна велика композиція, а дванадцять різних. Вони, можливо, об'єднані якоюсь ідеєю. Тут, скоріше, є просто щирість і простота, аніж якась конкретно одна емоція», — зазначає Святослав Вакарчук.

  Критики вже встигли проаналізувати альбом та дати йому свою оцінку. Виявилось, що Святослав Вакарчук знайомий лише з двома відгуками на свій альбом: «Я читав лише 2 рецензії. Обидві були надіслані посиланнями в Твіттер. Одна була хорошою, друга — не дуже. Так завжди. Я ще не пам'ятаю жодного альбому, на який були б написані усі хороші рецензії. Найбільше негативних рецензій було написано на альбом „Суперсиметрія“. Та це не завадило альбому набути шаленої популярності.

  Найбільше розмов крутилося навколо пісні „Незалежність“. Більшість вважає, що в цій пісні присутня політична тематика, та Святослав спростовує цю думку:» Пісні створюються для того, аби люди створювали свої образи та асоціації. Ніколи не міг подумати, що колись у 2004 десяток пісень «Океану Ельзи» розберуть на політичні цитати. Жодна з них не мала ніякого стосунку до політики. Так само й зараз: ти пишеш — люди по-своєму це сприймають".

  Родзинкою альбому стала зміна учасників гурту: з бенду вибув Петро Чернявський, натомість в «Океан Ельзи» «влився» сербський гітарист Владімір Опсеніца. Владімір напрочуд швидко вивчив усі свої партії. Найлегше далися гітаристові пісні «Ти собі сама» та «Фіалки». 

  Та чи надовго затримається Владімір Опсеніца в гурті?

  «Я думаю, що на це питання даст відповідь наш спільний тур. Від імені всіх хлопців групи хотів би подякувати йому за те, що він погодився на цей сміливий експеримент. Нам сподобалось разом грати. Тур і час покажуть. Наразі ми вирішили, що ми зіграємо цей тур разом. Протягом турне ми зробимо всі висновки. Його попередній досвід був більш студійний. Владіміру потрібен час, аби зрозуміти, чи цей формат йому підходить», — говорить з надією Святослав.

  Стадіонне турне розпочалося вже з оновленим складом гурту. Ці виступии стали для гурту «вітром змін» у довготривалій творчій діяльності. «Концерти з оркестром були для нас дуже цікавою ідеєю, та зараз хочеться саме такої форми виступу. Мені здається, що кожного разу хочеться чогось іншого. Концерт на стадіоні відрізняється іншим настроєм, іншою енегретикою. Тут важливо не те, що ти граєш, а те, як ти граєш. Наша енергія передається людям. Коли ж ти граєш з оркестром, то люди звертають увагу на деталі. Тут можна сховатися за музичним аранжуванням. Тут це неможливо, бо на стадіоні будь-яка фальш відчувається зразу. Тут в цьому сенсі більше відповідальності. Та, можливо, в чомусь такі виступи є легшими», — порівнює музикант.